Annons - http://www.fightermag.se/nyheter/tag/mma-panelen/ Annons - http://www.greatearth.se/
 
Annons - http://www.fustra.net/utbildning
 
 
 
Annons - http://www.fightermag.se/nyheter/tag/kimura-talent
 
 
 
 
 
 
Ingen bild
 
Nimrod
 
2010-12-27 (17:45)
Mitt varmaste tack!
 
Tack för en enormt stor insats! Jag, och många med mig, inser vilket engagemang och hur otroligt mycket tid du uppoffrat genom åren. Tack för allt du varit drivande för och bidragit till att åstadkomma för MMA i Sverige.

MVH
 
Ingen bild
 
nothing_records
 
2010-12-27 (18:29)
Säger som föregående
 
Stort tack för allt du gjort för sporten i Sverige
 
Ingen bild
 
mowgli
 
2010-12-27 (19:05)
Instämmer
 
bland övriga. Stort tack för vad du gjort för svensk kampsport. Lycka till i framtiden!!
 
Liz
 
Liz
 
2010-12-27 (21:47)
Bra jobbat!
 
Det är ett fantastiskt engagemang du lagt ner för sporten samt alla kampsportsutövare.
Hoppas du kan känna dig nöjd med det du har åstadkommit i förbundet! Önskar dig en god fortsättning på julen och snart ett gott nytt år.
 
Ingen bild
 
plimpton
 
2010-12-28 (07:21)
...
 
Tack för allt jobb du lagt ner!
 
JoelHerrey
 
JoelHerrey
 
2010-12-28 (10:33)
Tack ska du ha!
 
Du har verkligen varit en inspiration och ett föredöme!
 
Ingen bild
 
MMAUDDEVALLA
 
2010-12-28 (11:16)
Utan en eldsjäl som August är risken stor att MMA hade varit förbjuden i Sverige idag. Det finns många duktiga utövare och instruktörer men få som klarar av att tävla, instruera och arbeta administrativt framångsrikt. Det är en genomtänkt långsiktigt starategi som ligger bakom att det har blivit så här bra som det är idag med allt från amatörliga till internationella proffsregler! Det är nog inte många som förstår hur mycket arbete som ligger bakom detta. Tack för ett mycket gott jobb !!!!

Tony
 
McMasip
 
McMasip
 
2010-12-28 (14:05)
Grymt bra jobbat August!
 
Precis som alla har skrivit så hade svensk MMA inte varit där den är idag utan ditt gedigna och dedikerade arbete!
Du har fått många vänner och ovänner på vägen, men du har gjort ett jobb som inget annan hade klarat av att göra!

Respect!

/Markus
 
FrankEB
 
FrankEB
 
2010-12-28 (23:49)
Tack och bra jobbat!
 
Det har det varit den ena banbrytande nyheten efter den andra efter, vad som inte kan varit något annat än, både hårt och idogt jobb med motvind och uppförsbacke. Därtill har det klassiska uttrycket "otack är världens lön" sällan passat bättre.

Tack för allt slit och för alla framgångar det medfört och hoppas att förbundets nästa ordförande kan styra förbundet vidare i samma riktning! :)
 
Ingen bild
 
Patte
 
2010-12-29 (01:15)
Som alla redan sagt, tack!
 
Vem vet hur svensk MMA hade sett ut utan ditt arbete? Förmodligen hade det inte ens funnits...
Önskar blivande ordförande lycka till.
 
kraspor
 
kraspor
 
2010-12-29 (09:06)
Instämmer
 
Vågar inte ens tänka på alla mantimmar som ligger bakom alla resultat. Otroligt bra jobbat av August och alla andra inblandade.
 
Ingen bild
 
Henri
 
2010-12-29 (09:29)
Tack!
 
Grymt jobb du har gjort August!!
 
Ingen bild
 
Mike Wall
 
2010-12-29 (10:05)
Respekt!
 
Jag vet hur oerhört mycket August har slitit för svensk kampsport i allmänhet och MMA i synnerhet. Jag hyser den största respekt för det arbete som har lagts ner av August och andra fram till nu. Det är dock oerhört viktigt att alla förstår att arbetet är inte slutfört på något sätt! Tillstånd är en färskvara och man måste sköta sina åttaganden även fortsättningsvis.

Förhoppningsvis får förbundet en ny ordförande som kan verka i samma anda och verkligen arbeta långsiktigt och konstruktivt. Att vara ett gott språkrör utåt gentemot mot massmedia och allmänheten.

Lycka till både till August och den nya ordföranden som kommer att tillträda på förbundsstämman i mars.

Mike Wall
Fenixkampsport Helsingborg
 
 
 
Du måste vara inloggad för att kunna kommentera nyheter!
 
 
 
 
Aktuellt nummer (2012/5)

Fighter Magazine -störst på Kampsport

Beställ din prenumeration på Sveriges hetaste kampsports-magasin, bekvämt, snabbt och enkelt. I Fighter Magazine kan du artiklar, intervjuer och nyheter inom UFC, MMA, Thaiboxning, Kickboxning, BJJ, Karate och mycket mycket mer. För att se aktuella prenumerationserbjudande klicka dig vidare nedan till vår webshop där du även hittar t-shirts, väskor och luvtröjor.

 
 
 
Annons - http://www.jabb.se
 

Nyheter Senast publicerade

 
 
Idag (14:14)
0
Cage Warriors LIVE ikväll
 
 
Idag (10:39)
0
Chris Leben i Sverige
 
 
Idag (04:51)
0
Inför UFC 146
 
 
Igår (17:26)
0
Amir Albazi satsar på EM guld
 
 
Annons - http://www.rumbleofthekings.com/
 
 
 
 

Profilbloggare Utvalda kampsportsbloggar

 
Joakim_Engberg
 
 

Sök på fightermag via Google