Intresset gör galan i helgen är stort och kvällen kommer bjuda på en rad laddade fighter. I matchen Kruth vs Kawaguchi spelas Kruth som vinnare till oddset 1,40 gånger pengarna och är matchens stora favorit.
Bruno Carvalho från GBG MMA med åtta raka vinster i bagaget möter Marius Zaromskis från Litauen, som har DREAM Titel från 2009 och är känd för sin oortodoxa stil och knockout power. Enligt oddsen ser det ut att bli en mycket jämn match.
Bruno Carvalho:
http://www.rumbleofthekings.com/index.php?option=com_content&view=article&id=315%3Abruno-carvalho&catid=38&Itemid=67
Marius Zaromskis:
http://www.rumbleofthekings.com/index.php?option=com_content&view=article&id=316%3Amarius-zaromskis&catid=38&Itemid=54
Hanna Sillén från VBC tar sig an Katrina Teer, BJJ Amateur Champion, från USA och i den matchen är svenskan favorit.
Hanna Sillén:
http://www.rumbleofthekings.com/index.php?option=com_content&view=article&id=204%3Ahanna-sillen&catid=38&Itemid=54
Katrina Terr:
http://www.rumbleofthekings.com/index.php?option=com_content&view=article&id=336%3Akatrina-teer&catid=38&Itemid=54
Odds från Unibet
Kruth J vs Kawaguchi, Y
1,40 - 2,70
Carvalho, B vs Zaromskis, M
1,85 - 1,85
Sillén, H vs Terr, K
1,50 - 2,40
Oddsen på helgens K-1 gala i Stockholm
K-1 galan Rumble of the Kings som tar plats på Hovet i Stockholm på lördag är en av världens mest påkostade och prestigefyllda kampsportsevenemang. Unibet erbjuder nu spel på tre av helgens stora matcher och oddsen talar för en bra svensk kväll.
Fighter Magazine -störst på Kampsport
Beställ din prenumeration på Sveriges hetaste kampsports-magasin, bekvämt, snabbt och enkelt. I Fighter Magazine kan du artiklar, intervjuer och nyheter inom UFC, MMA, Thaiboxning, Kickboxning, BJJ, Karate och mycket mycket mer. För att se aktuella prenumerationserbjudande klicka dig vidare nedan till vår webshop där du även hittar t-shirts, väskor och luvtröjor.























