Annons - http://www.fustra.net/utbildning
 
Annons - http://www.greatearth.se
 
 
 
 
 
 
 
smaug
 
smaug
 
2010-03-28 (22:21)
Gratulerar, grymt jobbat!
 
Fantastiskt i sig att verkligen ha ett landslag i SW och åka på VM :-) Sjukt bra resultat också. Stort grattis till alla!

Jag vill särskilt gratulera killarna från Gladius: Mikael Knutsson, Eddy Bengtsson och Martin Hedenbergh. Fyra medaljer på tre tävlande, fantastiskt :-D
 
Ingen bild
 
marlin
 
2010-03-28 (23:42)
Riktigt imponerande
 
Fy fan vad bra!! Stort grattis till svensk submissionwrestling säger jag! Grattis alla medaljörer!!!

 
Omid A
 
Omid A
 
2010-03-28 (23:45)
stort grattis alla
 
Vill särskilt gratulera Arnela från Hilti; 1 tävlande från Hilti och 2 medaljer... inte dåligt...
 
FrankEB
 
FrankEB
 
2010-03-29 (00:14)
Stort grattis!
 
Oerhört kul med så fina framgångar.. :)
 
Ingen bild
 
quilling
 
2010-03-29 (01:15)
Grymt starkt, grattis alla!!
 

.. och Omid, sluta verka så bitter hela tiden. :-) // Hiltimedlem
 
Ingen bild
 
kaiz
 
2010-03-29 (03:45)
Kul!
 
Grattis till alla kämpar. Var det någon där från fightermag eller annan mmasida (hade varit fint med en rapport).
 
Ingen bild
 
ralcar
 
2010-03-29 (06:35)
Grattis! Så jäkla bra!
 
soulcee
 
soulcee
 
2010-03-29 (08:53)
Grattis till alla fighters
 
Får man fråga hur många matcher alla gick? Speciellt alla som tog medaljer. Speciellt folk som tog 2 medaljer.
 
tokgubben
 
tokgubben
 
2010-03-29 (09:31)
stort grattis!
 
sjukt imponerande att ett så litet land som sverige kan hävda sig rejält på VM!
 
Ingen bild
 
The_Marsupial
 
2010-03-29 (10:06)
Grattis
 
Kul att det gick bra för så många på tävlingen. Någon som vet nivån på de som ställde upp från andra nationer? Kollade i anmälningslistan och saknade de flesta av de jag ser som de bästa i världen samt att vissa länder som är framstående inte hade några deltagare.
 
smaug
 
smaug
 
2010-03-29 (10:23)
Jag vet att Knutsson...
 
...först mötte en polack, sedan en ryss, därefter en amerikan och slutligen i finalen en serb. Fyra matcher med andra ord.

Med officiella mästerskap där nationella landslag deltager så tror jag att detta på sikt kan komma att bli väldigt bra. Med tanke på hur RFs elitstöd ser ut framåt är detta helt rätt väg att gå.
 
Felicia_Rosvall
 
Felicia_Rosvall
 
2010-03-29 (10:24)
Grattis!
 
Grymt jobbat av alla!
 
MartinJ
 
MartinJ
 
2010-03-29 (11:04)
Härligt att höra
 
Ni är grymma! Härligt att se att Sverige gör sånt avtryck på FILA VM, eftersom man har tränat en hel del med Knutsson och Greven kan man ju bli lite extra stolt där. Grattis också Mats, världsmästare som stod för min senaste SW-förlust (lite plåster på mina sår)
 
Elina
 
Elina
 
2010-03-29 (16:13)
Grattis alla!
 
Mycket bra presterat =)
 
danielr
 
danielr
 
2010-03-30 (08:17)
Intervjuer
 
Jag har lagt upp två "mini" intervjuer med Eddy & Christian på http://grapplingbloggen.se. Räknar med att det kommer komma några fler intervjuer som berör Fila Grappling VM under veckan/helgen.

// D
 
Anders
 
Anders
 
2010-03-30 (20:37)
nice
 
Riktigt kul läsning!!! Bra jobbat alla som var där och ett stort Grattis till er!!!
 
 
 
Du måste vara inloggad för att kunna kommentera nyheter!
 
 
 
 
Aktuellt nummer (2012/1)

Fighter Magazine -störst på Kampsport

Beställ din prenumeration på Sveriges hetaste kampsports-magasin, bekvämt, snabbt och enkelt. I Fighter Magazine kan du artiklar, intervjuer och nyheter inom UFC, MMA, Thaiboxning, Kickboxning, BJJ, Karate och mycket mycket mer. För att se aktuella prenumerationserbjudande klicka dig vidare nedan till vår webshop där du även hittar t-shirts, väskor och luvtröjor.

 
 
 
Annons - http://www.jabb.se
 
 
Annons - http://www.nordicbjjopen.com
 
 
 
 

Profilbloggare Utvalda kampsportsbloggar

 
AkhtarVSLansber
 
 

Sök på fightermag via Google