Madde började..
Späckat schema idag och det gick bra t o m lunch men då jag under lunchen zappat mig fram till ett bilprogram på TVn föll hela programmet haha.. Top Gear pajade och gjorde min dag :). Well, Madde började på biltemat, jag hänger bara på ;). I programmet testades och ”betygsattes” Aston Martin Rapid (you gotta love Aston Martin), Maserati Quattroportte och Porshe Panamera. Porschen fick inte många plus men den var ganska snabb när dom racade. Får jag däremot en Aston Martin skall jag för alltid vara snäll. Vore coolare dock om jag kunde köpa en själv ..!!
Aston Martin Rapid
Porsche Panamera
Maserati Quattroporte
Jag tror nog att jag oavsett :) ändå alltid kommer behålla bettan (översta bil(d)en). Som att man behåller sin gamla och trofasta ponny när man köper sig ett fancy fullblod. Bettan är skrotfärdig sedan länge men jag kan inte med att dumpa den. Bara en så'n sak som att den a_l_l_t_i_d startar om den så stått under drivor av snö i -20. Den har också krånglat sig igenom besiktningen varje gång även om mina tvivel ökar för varje vända.
En hög med pappersarbete kvar och planering av kommande veckas träning återstår. Har varit hemma i Göteborg några dagar men imorgon bär det av till Sthlm igen för ny skolvecka!
..och, you gotta love synt :)












